Kraujasekių bandymų rezultatai 2015-09-12

Kraujasekių bandymų rezultatai 2015-09-12

2015 m. rugsėjo dvyliktos dienos rytą, Kazlų Rūdos girioje, rinkosi medžioklinių šunų mylėtojai su savo mylimais augintiniais. Šią dieną surengti sekimo kraujo pėdsakais bandymai. Bandymai vyko gražiuose Kazlų Rūdos pušynuose, kuriuose bandymų dalyviai jautėsi lyg parke.

Bandymams teisėjavo Tarptautinės kategorijos teisėjai Tatjana ir Jevgenij Cirkin, o jiems talkino asistentai - Nacionalinės kategorijos teisėjas Sigitas Aleksa bei Tomas Taujinskas ir Valdas Dirsė.
Bandymų užduotis - sekimas dvylikos valandų senumo ir 600 metrų ilgio kraujo pėdsaku ir nukauto „šerno“ suradimas.
Prasidėjus bandymams šunys privalėjo pademonstruoti paklusnumą bei kontaktą su vedliu. Visi bandymų dalyviai pademonstravo puikų augintinių pasiruošimą užduočiai, buvo tiesiog malonu stebėti kaip paklusniai šunys vykdo vedlių komandas.

Prasidėjus pagrindiniai bandymų užduočiai – sekimui kraujo pėdsaku, puikiai pasirodė ir teisėjus sužavėjo Bavarų kraujasekio Pato Vilko Legenda (šeim. Monika Raškauskaitė) darbas, kuris neskubėdamas sekė pėdsaku ir nepadarė nė vienos klaidos, be to jo nesuklaidino ir švieži briedžio pėdsakai, kurie kirto kraujo pėdsako trasą. Šis šunelis vienintelis, kuris paleistas nuo antro guolio pademonstravo anonsavimą (nuvedė vedlį prie nukauto žvėries), jis ir užėmė pirmą vietą, surinko 120 balų ir pelnė I laipsnio diplomą. Antroji vieta atiteko Vokiečių dratharų veislės kalytei Dixi II vom Sonnerbach (šeim. Renatas Šaikus), kuri įvertinta I laipsnio diplomu ir surinko 90 balų. Trečias liko Bavarų kraujasekys Polas Vilko Legenda (šeim. Vytautas Barzdys), kuris surinko 80 balų ir gavo III laipsnio diplomą.

Po bandymų dalyviai buvo apdovanoti ne tik diplomais, bet ir rėmėjų įsteigtomis dovanomis. Kaip ir po kiekvienų bandymų dalyviai ir svečiai buvo vaišinami tradicine medžiokline „šiurpa“.

Kraujasekių bandymų rezultatai 2015-09-12 - Galerija