KADD paukštinių šunų pavasarinių (VJP) įgimtų savybių bandymų 2019 rezultatai


2019 m. balandžio 20 d. Kinologų asociacija „Deutsch - Drahthaar“ (KADD) surengė pavasarinius jaunų šunų įgimtų savybių bandymus (VJP - Verbandjugendprüfung), kuriuose buvo tikrinamos ir vertinamos įgimtos medžioklinės jauno šuns savybės, t.y., reakcija į šūvį, sekimas pėdsaku (kiškio), uoslė, paieška, tilktis, bei kontaktas su vedliu.

Dešimtus metus iš eilės skaičiuojantis KADD renginys vyko vaizdingame Trakų rajone, šalia Epušės ežero. Šiais metais bandymuose dalyvavo gausus 16-likos dalyvių burys- šunų, kurie pagal tarptautinės kinologų federacijos (FCI) klasifikaciją priskiriami medžioklinių šunų VII FCI grupei. Įgimtas savybes patikrinti atvyko jaunų vokiečių dratharų, kurtsharų ir po vieną veimaranerį bei overnės braką. Labai džiaugiamės, kad mūsų klubo organizuojamose bandymuose buvo svečių ir iš Lietuvos šalių- kaiminių Latvijos ir Estijos, kurie žadėjo grįžti į kitus bandymus su gausesnia palyda.

Bandymams teisėjavo Tarptautinės kategorijos teisėjas - Sigitas Aleksa, nacionalinės kategorijos teisėjai: Marijus Vasiliauskas ir Tomas Taujinskas, o jiems talkino asistentai Gediminas Dainys ir Petras Adeikis.

Bandymams pasiruošę vedliai burtų keliu traukė pasirodymo numerius. Dalyviai buvo suskirstyti į dvi darbines grupes ir su nekantrumu laukė savo pasirodymo eilės „Didžiajame“ ir „Mažajame“ laukuose.

Pirma vieta- Vokiečių kurtsharas BCONGAS Medeinos Giraitė (vedlys Artūras Vaitonis) I laipsnio diplomas, surinktų balų suma – 65 (sav. Artūras Vaitonis)
Antra vieta- Vokiečių kurtsharas Candy Medeinos Giraitė (vedlys Aistė Gilytė), I laipsnio diplomas, surinktų balų suma – 63 (sav. Aistė Gilytė)
Trečia vieta- Vokiečių dratharas Drat-Kamerad-Azazel (vedlys Raimundas Miknevičius), II laipsnio diplomas, surinktų balų suma - 66 (sav. Raimundas Miknevičius)

Paskelbus ir apibendrinus bandymų rezultatus, laimėjusiems buvo įteikti diplomai, ir visiems dalyvavusiems - rėmėjų dovanos.

Pavasarinių jaunų šunų įgimtų savybių bandymų (VJP) rėmėjai: Kika su aukščiausios kokybės gyvūnų pašarais „Nature‘s Protection“ bei MB „Grandinės“ su aukštos kokybės aksesuarais, Lasegra prizų graviravimas ir reklaminimių dovanėlių gamyba. Mūsų remėjus galite aplankyti puslapiuose https://www.naturesprotection.eu/ http://grandines.lt/ http://www.lasegra.lt

Kinologų asociacijos „Deutsch – Drahthaar“ (KADD) kolektyvas dėkoja visiems dalyvavusiems, remėjamas ir prisidėjusiems prie šio renginio. Linkime sėkmės dirbant ir ruošiant savo augintinius naujiems lauko bandymams.

IKI susitikimo KADD renginiuose.

KADD pavasarinių bandymų VJP 2019 rezultatai