KADD Paukštinių šunų pavasariniai įgimtų savybių bandymai (VJP) 2018 galerija


2018 m. balandžio 21 d. Kinologų asociacija „Deutsch - Drahthaar“ (KADD) surengė pavasarinius jaunų šunų įgimtų savybių bandymus (VJP - Verbandjugendprüfung), kuriuose buvo tikrinamos ir vertinamos įgimtos medžioklinės jauno šuns savybės, t.y., reakcija į šūvį, sekimas pėdsaku (kiškio), uoslė, paieška, tilktis, bei kontaktas su vedliu.

Devintus metus iš eilės skaičiuojantis KADD renginys vyko vaizdingame Trakų rajone, šalia Epušės ežero. Šiais metais bandymuose dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius - net 18 šunų, kurie pagal tarptautinės kinologų federacijos (FCI) klasifikaciją priskiriami medžioklinių šunų VII FCI grupei. Įgimtas savybes patikrinti atvyko gausus būrys jaunų vokiečių dratharų ir kurtsharų, taip pat trumpaplaukiai vengrų vižlai, keli ilgaplaukiai veimaraneriai, bei vienas burbonų brakų veislės atstovas.

Bandymams teisėjavo Nacionalinės kategorijos teisėjai - Sigitas Aleksa, Egidijus Sakalauskas, bei Marius Vasiliauskas. Teisėjams talkino asistentai Gediminas Dainys, Diana Pipcevičiūtė ir Miglė Kaminskaitė.

Bandymams pasiruošę vedliai burtų keliu traukė pasirodymo numerius. Dalyviai buvo suskirstyti į dvi darbines grupes ir su nekantrumu laukė savo pasirodymo eilės „Didžiajame“ ir „Mažajame“ laukuose.

Šunų darbas atliekant užduotis buvo vertinamas balais.

„Didžiajame lauke“ šunys turėjo parodyti kaip geba dirbti viršutine uosle, pademonstruoti paieškos stilių ir greitį, atlikti tilktį prieš paslėptą fazaną, taip pat, buvo vertinamas šuns noras kontaktuoti su vedliu. Šiose rungtyse geriausiai pasirodė du jaunieji vokiečių dratharai : Britas iš Girios (sav. Almontas Aleksėjūnas) ir Mein freund Szogun tesab-Asked (sav. Marius Švaikauskas). Aukčiausias balas, iš visų dalyvavusių, už kontaktą su vedliu buvo skirtas dratharų veislės kalytei Rugei ir jos savininkui Vygantui Povilauskui.

„Mažajame lauke“ dalyvių laukė paruošta velkė, kurios gale šunys turėjo aptikti triušį. Šioje rungtyje teisėjai vertino šuns sekimą pėdsaku panaudojant apatinę uoslę, sekimo patikimumą bei norą sekti pėdsaku. Geriausiai pasižymėjo ir aukščiausius įvertinimus atliekant šį darbo elementą gavo - dratharų veislės kalytė Brita iš Girios (sav. Tomas Taujinskas) ir kurtsharų kalytė Candy Medeinos Giraitė (sav. Aistė Gilytė).

Visi jaunieji dalyviai sėkmingai išlaikė reakcijos į šūvį patikrinimą.

Kol buvo skaičiuojami bandymų rezultatai, dalyviai ir svečiai vaišinosi jau tradicija tapusia medžiotojų sriuba (šiurpa), dalijosi dienos įspūdžiais ir patirtimi.

Svarbu ir džiugu pažymėti, kad iš 18 dalyvavusių, net 10 šunų buvo įvertinti diplomais. Bendroje įskaitoje pirmas tris prizines vietas užėmė vokiečių dratharų veislės atstovai:

Pirma vieta - Britas iš Girios, I laipsnio diplomas, surinktų balų suma – 69 (sav. Almontas Aleksėjūnas)
Antra vieta - Mein freund Szogun tesab-Asked, II laipsnio diplomas, surinktų balų suma – 67 (sav. Marius Švaikauskas)
Trečia vieta - Brita iš Girios, II laipsnio diplomas, surinktų balų suma - 66 (sav. Tomas Taujinskas)

Paskelbus ir apibendrinus bandymų rezultatus, laimėjusiems buvo įteikti diplomai, ir visiems dalyvavusiems - rėmėjų dovanos.

Pavasarinių jaunų šunų įgimtų savybių bandymų (VJP) rėmėjai : „Nature‘s Protection“, „Olivers LT“, MB „Grandinės“.

Kinologų asociacijos „Deutsch – Drahthaar“ (KADD) kolektyvas dėkoja visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šio renginio. Linkime sėkmės dirbant ir ruošiant savo augintinius naujiems lauko bandymų startams.

IKI susitikimo KADD renginiuose.

KADD pavasarinių bandymų VJP 2018- Galerija